Към съдържанието

Снимка

Синини

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

#1 Djodjko

Djodjko

Нов потребител

• Members
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 15 юни 2011 - 01:33

Здравейте момичета,

Имам следния проблем - имам една синина на брадата, след почистване на лицето, за която спешно трябва да взема мерки! :roll: С повечко грим е незабележима,но случаят не го позволява... :oops:
Моля ви дайте идея за някакво ефикасно мазило за такива ситуации, защото в петък имам важна делова среща, на която не мога да се появя така! :cry:

Благодаря Ви за съдействието!

Поздрави :D

#2 Рос

Рос

Истинска дама

• Moderators
  • 305 Мнения:

Публикувано 29 юни 2011 - 12:30

Сигурно деловата среща отдавна е минала, но все пок ето няколко решения. Може да съм полезна за други.
- синината се масажира внимателно с олио за около 15 минути. А след това за още 15 върху нея се поставя пликче с лед. Ако започне да се топи, се попива с кърпа. така че дръжте една под ръка.
- маска с хума също помага. Хумата се разбърква с малко вода, за да стане на каша и се намазва върху синината. Като изсъхне, се отмива с вода.Може да се напарви няколко пъти за кратко време.
- има и различни кремове и лекарства от аптеките. Има някакви мазила с хепарин, който действал птотив синини, тромбози и разни други наранявания. Има едно крепче Силапант, против синини и натъртвания, но нямам личен опит как действа.

По принцип по-чувствителната кожа лесно се зачервява и при почистване при козметик често на някои места остават синини или червенини. Но ако са прекалени и много - не е нормално. Така че понякога кардиналното решение е да се смени козметикът.
По-добре капчица щастие, отколкото колесница злато!

#3 Verginia Nicolova

Verginia Nicolova

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 65 Мнения:

Публикувано 05 юли 2011 - 11:59

При всякакъв вид травма не само със синини по кожата, но и при открита рана, много подходящ е кремът Травмил (Traumeel S), хомеопатично средство за локално приложение. Може да се намери в аптеките.
А за прикриване на синининте може да се използват средствата на гримьорството - първо коректор за петна, отгоре течен или кремообразен фон дьо тен, а с пудра ще изравните тоновете и няма да се безпокоите за наличните синини.
Нямаше да има понятие здраве, ако нямаше липса на здраве!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни