Към съдържанието

Снимка

Лек срещу разширени вени?

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

#1 Antonia Mihailova

Antonia Mihailova

Истинска дама

• Moderators
  • 254 Мнения:

Публикувано 30 юли 2012 - 09:07

Момичета, помагайте. От задната страна, малко над и под коленете, се появиха следи от спукани капилярчета. Доколкото знам това са първите признаци на едно по-сериозно състояние на кръвоносните съдове, известно като разширени вени. Предполагам, че при мен това все още е в начален стадий и може би има ефикасно лечение. Чувала съм за пиене на зрънца просо, но ми звучи твърде несериозно като лекарство.

Знаете ли какъв режим на движение и спортуване трябва да спазваме, има ли лекарствени средства, или може би мехлеми, за лекуване и възстановяване от възпалението?
"Обидите записвай върху пясък, благодеянията издълбавай върху мрамор!"

#2 Ванче

Ванче

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 334 Мнения:

Публикувано 01 август 2012 - 12:13

Оу, това е уж безобидно, но може да стане big problem, ако не му се обърне внимание!
Знам, че достатъчно движение (плуване, ходене пеш, гимнастика) са превенция и част от лечението, но точно какво трябва да се прави не ми е известно.

Скоро гледах някакво клипче, в което изгаряха кръвоносните съдове отвътре и по този начин се разрешавал проблемът, но аз лично нямам познати, които да са го правили. :?
Една прегръдка винаги помага, винаги!

#3 Verginia Nicolova

Verginia Nicolova

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 65 Мнения:

Публикувано 10 август 2012 - 12:21

Започнете да правите масажи на краката си отдолу нагоре. Така се помага на придвижването на венозната кръв. Ходете или бягайте всеки ден около 5 км или правете упражнения у дома. Съществуват много мехлеми за мазане на краката срещу разширени вени, но и вие може да си приготвите крем от цветовете на невен, който е описан в Здравния блог http://www.btv.bg/bl... ... zatel.html. Успех:)
Нямаше да има понятие здраве, ако нямаше липса на здраве!

#4 Antonia Mihailova

Antonia Mihailova

Истинска дама

• Moderators
  • 254 Мнения:

Публикувано 10 август 2012 - 09:32

Ванче, много си мила, благодаря ти за отзивчивостта!!! С най-голямо удоволствие ще се гмурна във водите на спорта. Пък и те винаги са ме зареждали с много енергия и позитивизъм. :D

Вергиния, благодаря ви за безценните съвети. Със сигурност ще се възползвам от тях. А статията за това чудо на природата - невена, наистина е превъзходна! Поздрави :D
"Обидите записвай върху пясък, благодеянията издълбавай върху мрамор!"

#5 Ванче

Ванче

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 334 Мнения:

Публикувано 11 август 2012 - 05:46

Уау, невенът бил наистина много хубава и прилагана билка! :o

Майка ми всяка година прави точно такъв мехлем от пържен невен в мас - по една кутийка за мен, за нея и за сестра ми. В началото с кака го гледахме доста подозрително (ПЪРЖЕН невен, представяте ли си!), обаче щом "опря ножът до кокала" с едно неприятно изгаряне на нагорещен тиган, мехлемчето с невен дойде като манна небесна.

Тазгодишното производство на мехлем не съм го опитвала още, но имам приятел с много сериозно разширени вени на левия крак. Ще му предложа този народен лек и статията на д-р Николова в btv.bg доста ще помогне в убеждаването. ;)

Благодаря за полезната тема! (букет с цветя)
Една прегръдка винаги помага, винаги!

#6 samodivata_1990

samodivata_1990

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 219 Мнения:

Публикувано 11 август 2012 - 09:47

Аз нещо не мога да намеря тази рецепта с невена , някой може ли по-подробно да ми обясни или да ми пише на лично съобщение. При мен проблема е че по 10 часа съм на крак и доста са ми поизпъкнали вените в смисъл не че са подути, а по-скоро, се вижда съвсем ясно къде са

#7 sunny1980

sunny1980

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 188 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 09:27

Можете да си вземете Детралекс от аптеката. Доста е ефикасен при такива проблеми.

#8 samodivata_1990

samodivata_1990

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 219 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 08:40

sunny1980, благодаря ;)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни