Към съдържанието

Снимка

Лек срещу разширени вени?

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

#1 Antonia Mihailova

Antonia Mihailova

Истинска дама

• Moderators
  • 254 Мнения:

Публикувано 30 юли 2012 - 09:07

Момичета, помагайте. От задната страна, малко над и под коленете, се появиха следи от спукани капилярчета. Доколкото знам това са първите признаци на едно по-сериозно състояние на кръвоносните съдове, известно като разширени вени. Предполагам, че при мен това все още е в начален стадий и може би има ефикасно лечение. Чувала съм за пиене на зрънца просо, но ми звучи твърде несериозно като лекарство.

Знаете ли какъв режим на движение и спортуване трябва да спазваме, има ли лекарствени средства, или може би мехлеми, за лекуване и възстановяване от възпалението?
"Обидите записвай върху пясък, благодеянията издълбавай върху мрамор!"

#2 Ванче

Ванче

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 334 Мнения:

Публикувано 01 август 2012 - 12:13

Оу, това е уж безобидно, но може да стане big problem, ако не му се обърне внимание!
Знам, че достатъчно движение (плуване, ходене пеш, гимнастика) са превенция и част от лечението, но точно какво трябва да се прави не ми е известно.

Скоро гледах някакво клипче, в което изгаряха кръвоносните съдове отвътре и по този начин се разрешавал проблемът, но аз лично нямам познати, които да са го правили. :?
Една прегръдка винаги помага, винаги!

#3 Verginia Nicolova

Verginia Nicolova

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 65 Мнения:

Публикувано 10 август 2012 - 12:21

Започнете да правите масажи на краката си отдолу нагоре. Така се помага на придвижването на венозната кръв. Ходете или бягайте всеки ден около 5 км или правете упражнения у дома. Съществуват много мехлеми за мазане на краката срещу разширени вени, но и вие може да си приготвите крем от цветовете на невен, който е описан в Здравния блог http://www.btv.bg/bl... ... zatel.html. Успех:)
Нямаше да има понятие здраве, ако нямаше липса на здраве!

#4 Antonia Mihailova

Antonia Mihailova

Истинска дама

• Moderators
  • 254 Мнения:

Публикувано 10 август 2012 - 09:32

Ванче, много си мила, благодаря ти за отзивчивостта!!! С най-голямо удоволствие ще се гмурна във водите на спорта. Пък и те винаги са ме зареждали с много енергия и позитивизъм. :D

Вергиния, благодаря ви за безценните съвети. Със сигурност ще се възползвам от тях. А статията за това чудо на природата - невена, наистина е превъзходна! Поздрави :D
"Обидите записвай върху пясък, благодеянията издълбавай върху мрамор!"

#5 Ванче

Ванче

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 334 Мнения:

Публикувано 11 август 2012 - 05:46

Уау, невенът бил наистина много хубава и прилагана билка! :o

Майка ми всяка година прави точно такъв мехлем от пържен невен в мас - по една кутийка за мен, за нея и за сестра ми. В началото с кака го гледахме доста подозрително (ПЪРЖЕН невен, представяте ли си!), обаче щом "опря ножът до кокала" с едно неприятно изгаряне на нагорещен тиган, мехлемчето с невен дойде като манна небесна.

Тазгодишното производство на мехлем не съм го опитвала още, но имам приятел с много сериозно разширени вени на левия крак. Ще му предложа този народен лек и статията на д-р Николова в btv.bg доста ще помогне в убеждаването. ;)

Благодаря за полезната тема! (букет с цветя)
Една прегръдка винаги помага, винаги!

#6 samodivata_1990

samodivata_1990

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 219 Мнения:

Публикувано 11 август 2012 - 09:47

Аз нещо не мога да намеря тази рецепта с невена , някой може ли по-подробно да ми обясни или да ми пише на лично съобщение. При мен проблема е че по 10 часа съм на крак и доста са ми поизпъкнали вените в смисъл не че са подути, а по-скоро, се вижда съвсем ясно къде са

#7 sunny1980

sunny1980

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 188 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 09:27

Можете да си вземете Детралекс от аптеката. Доста е ефикасен при такива проблеми.

#8 samodivata_1990

samodivata_1990

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 219 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 08:40

sunny1980, благодаря ;)

#9 aneliqmihailova

aneliqmihailova

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 30 Мнения:

Публикувано 18 март 2016 - 07:12

Майка ми има сериозни проблеми с разширените вени. Какви ли не мехлеми не ползвахме, по доктори я водих. Много съм отчаяна, някой знае ли какво друго мога да направя, за да решим проблема. 

#10 milenadonkovska

milenadonkovska

Истинска дама

• Members
  • PipPipPip
  • 34 Мнения:

Публикувано 20 март 2016 - 08:10

И аз дълго време имах подобен проблем, много болезнен и неприятен.Kогато не беше още толкова сериозен проблем, аз не взех никакви мерки, голяма грешка, докато не достигна момента, когато се влоших толкова, че имах ужасни болки. Ходихме по доктори, всеки изписваше различен мехлем, но без подобрение. Накрая случайно научих, че този проблем може да се реши и с лазерно лечение и си казах защо да не пробваме, може пък да е ефикасно. Отидох във http://vipcenter.bg/ , където ми направиха процедури с лазер. От тогава не съм имала повече подобен проблем и съм много щастлива,че намерих решение, защото беше наистина болезнено.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни